Ceny, peníze

Turecká lira

Tureckou měnou je turecká lira (TRY). Jedna lira má hodnotu cca 12 Kč. Tuto hodnotu je ovšem třeba brát jako orientační, protože právě kurz liry se mění vcelku často. Je to nová turecká lira. Do nedávné doby se totiž počítalo se starými lirami, ale systém byl příliš zavádějící, protože číselné hodnota byla hodně velká. Počítalo se v milionech.Liru dělíme na 100 kurušů. Ty mají zkratku ykr.

Nejlépe je vyměnit si peníze už v České republice. Pokud chcete měnit tady, je nejlepším řešením nějaké větší město, ve kterém je přijatelný kurz. Horší kurzy jsou na letišti a samozřejmě poblíž turistických center, ve kterých sice mohou mít běžný kurz, ale budou na vás vyžadovat speciální poplatky, čímž by se pro Vás mohlo stát Turecko zbytečně nepříjemnou destinací.

České koruny v Turecku ovšem neproměníte. Nejsnáze měnitelnými penězi jsou zde eura nebo dolary. Většinou (zvlášť v turistických letoviscích) není problém platit přímo v eurech či v dolarech.
Platebními kartami nemůžete platit všude, ale je to možné většinou na recepcích hotelů a v restauracích, které mají vyšší úroveň.

Turecko peníze - Lira

Ceny

A jaké jsou v Turecku ceny? V Turecku je poměrně levně, i když postupně se i tady zdražuje, především v letoviscích, do kterých směřuje nejvíce turistů. Poměrně levné je stále ještě vnitrozemí.

Pro informaci si uveďme orientační ceny některých potravin:
Voda (1,5l): 1 - 2 YTL
Chléb: 1,5 YTL
Džus (1l): 1 - 2 YTL
Máslo: 1 - 2 YTL
Salámy 1kg: 17 YTL
Večeře: 10 YTL
Kebab: 2 YTL
Pivo (0,33-0,5l):2 - 3 YTL
Víno 0,75l: 9 - 12 YTL
Káva: 1 - 2 YTL
Pomeranče (1kg): 1,20 YTL
Čokoláda (100g): 2 YTL
Coca-cola (0,5l): 1 YTL

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.74 CZK

TRYTRY = 2.29 CZK

USDUSD = 22.18 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist