Doprava

Možností, jak navštívit Turecko, je několik:

Letecká doprava

Nejpohodlnějším způsobem cestování je letecká doprava. Dnes už ani není tak drahá jako dřív, a proto je poměrně hojně využívaná. Za cíl si můžete zvolit Istanbul či Ankaru. Letadlové spojení do Ankary vás vyjde levněji. Kromě toho je možné v sezóně využít charterové linky například na letiště Izmir, Bodrum nebo nejčastěji Antalya.

Autobusová doprava

Autobusová doprava je levnější než letecká. Do Turecka jezdí pravidelné linky. Většinou se při cestování autobusem přestupuje v Sofii. Ze Sofie do Istanbulu jezdí více spojů. Vcelku pohodlné jsou linky Praha - Brno - Istanbul, které nabízí např. společnosti Eurotours či Student Agency
Pozor: U některých tras budete muset během cesty přesedat, nejčastěji právě v Bulharsku.

Železniční doprava

Tento druh dopravy je poměrně dost drahý, i když lidé pod 26 let si mohou zakoupit průkaz Interrail, se kterým ušetří poměrně dost peněz. V jiném případě se tato doprava příliš nevyplatí.
Chcete-li, aby vlak vyšel levněji, posunujte se od hranice k hranici a u každé si kupujte nový lístek.
Celkově je ještě nevýhodou této dopravy její zdlouhavost.

Doprava vlastním autem

Nejvhodnější cesta je přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Černou Horu a Bulharsko. Je to zhruba 2 000 km od Prahy. Na cestu do Turecka a především pro jízdu v Turecku je nutné být skutečně dobrým řidičem. Je zde poměrně velká nehodovost a pravidla silničního provozu jsou velmi často porušovaná. I tak vás třeba vyjde Bulharsko levně a i proto sem jezdí tolik turistů.
Asi vás nepotěší ani zdejší cena pohonných hmot, která je o dost vyšší než u nás. Nevýhodou jsou také časté úseky nekvalitních silnic, které vašemu autu dají zabrat.

 

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.74 CZK

TRYTRY = 2.29 CZK

USDUSD = 22.18 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist