Obyvatelstvo

V Turecku žije cca 68 milionů obyvatel. Hustota zalidnění zde je 86,2 ob./km2. Samozřejmě nejvíce zalidněná jsou velká města, především Istanbul, Ankara a Izmir. Celkově se velká část obyvatelstva drží na západním pobřeží oblasti.

A na jaké obyvatele by se měl připravit turista, který chce navštívit Turecko? Počítejte s tím, že mentalita zdejších lidí je odlišná od naší, ale pokud budete přátelští, neměli byste zde narazit na žádné problémy.

Turecko je vstřícné k turistům

Lidé jsou zde milí, otevření a rádi si povídají. Jsou také hodně bezprostřední. Často vás bez důvodu osloví na ulici, a to jen proto, aby se zeptali, odkud jste a jak se máte. Zvláště slečny by se měli připravit, že se je na to budou ptát zdejší muži.

Dokonce je možné, že někteří muži budou ve flirtu s vámi trochu odvážnější a dokonce drzejší. Pokud se s nimi nebudete chtít bavit, zdvořile odmítněte a dál je ignorujte. Někteří to pochopí až za delší dobu, ale na druhou stranu to ženám může zalichotit. Není nutné se zbytečně bát. Vyloženě neodbytní nebývají.

Samozřejmě nevyhnete se ani tomu, že vás budou oslovovat různí obchodníci, kteří se vám budou snažit prodat různý sortiment zboží - od pěkných suvenýrů až po laciné tretky. Někdy mohou být hodně neodbytní (i když ne všichni). Nejlépe bude, když v případě vašeho nezájmu jejich služby s díky odmítnete a usmějete se na ně. Možná jim to budete muset několikrát zopakovat, ale i tak nemá cenu se urážet či dávat nějakým způsobem najevo, že vás to hodně otravuje, aby se třeba Vaše last minute dovolená zbytečně napokazila.

Pravděpodobně zde narazíte i na žebráky. Snažte se je ignorovat, budete-li se s nimi pouštět do řeči, je pravděpodobné, že se na vás nalepí a budou dost otravní.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.74 CZK

TRYTRY = 2.29 CZK

USDUSD = 22.18 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist