Očkování, zdravotnictví

Očkování

Chystáte-li se navštívit Turecko, není povinné žádné očkování. To ovšem neznamená, že zde není větší pravděpodobnost výskytu některých onemocnění. Proto se doporučuje především očkování proti hepatitidě A, proti břišnímu tyfu a také proti záškrtu. Dalšími infekční onemocnění, které zde hrozí ve větší míře, jsou horečka phlebotomus, Venerická infekce, horečka boutonneuse atd.

Abyste snížili riziko jakýchkoliv infekcí a chorob, doporučuje se pít v Turecku jen balenou vodu.

Zkontrolujte také zda máte stále účinné očkování proti tetanu a spalničkám. Očkovat byste se měli především, pokud plánujete cestovat mimo turistické oblasti, kde je samozřejmě pravděpodobnost infekčních onemocnění větší.

Malárie

Rovněž je zde malé riziko malárie, kterou se můžete nakazit především v oblastech jihovýchodní Anatoli.

Cestovní pojištění

Jedete-li do Turecka, určitě se nezapomeňte pojistit. Stát se může cokoliv a jelikož Česká republika nemá s Tureckem uzavřenou dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče, mohl by vás i malý lékařský zákrok vyjít hodně draho a znepříjemnit si tak last minute zájezdy naprosto zbytečně.

Zdravotnictví

Jinak zdravotnická péče v Turecku je na vysoké úrovni. Na nejlepší úrovni jsou především soukromá zdravotnická zařízení, ale ani státní zdravotnická zařízení nejsou špatná. I tak je dobré si vzít s sebou vybavenou lékárničku, která obsahuje léky na zastavení průjmu, na kožní mykózy, otoky, léky proti horečce a také byste měli s sebou mít nějaká obinadla, náplasti, teploměr...Zkrátka vše, co patří do standardní lékárničky na cesty.

A pokud ji mít nebudete? Nezoufejte. Lékárny jsou zde kvalitně vybavené a není problém zde sehnat vše, co potřebujete.

Důležitá telefonní čísla

Kdyby se cokoliv stalo, je dobré mít po ruce tato telefonní čísla:
Policie: 155
Hasiči: 112
První pomoc: 110
Četníci (jandarma): 156

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.74 CZK

TRYTRY = 2.29 CZK

USDUSD = 22.18 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist