Turecko

Nechcete cestovat do dalekých krajin, ale přesto rádi poznáváte odlišné kultury? Máte ale rádi v první řadě velká moderní střediska, dlouhé písčité pláže a stoprocentní turistickou připravenost? Chcete na vaší dovolené navštívit například tak krásné město, jakým je Istanbul? V tom případě si pochopitelně musíte vybrat Turecko, stát na pomezí Evropy a Asie, který je sice v mnoha ohledech kontroverzní a rozporuplný, ale na druhou stranu pro turisty ideální.

Není náhoda, že Turecko ročně navštíví více než 20 miliónů turistů, kteří si užívají pláže na březích Středozemního, nebo Egejského moře. Kultura, historie, památky po dávných civilizacích a naprostá relaxace, přesně to je současné Turecko.

Rezervujte si zájezd do Turecka, spatříte neuvěřitelné poklady.

Turecko a jeho typické rysy

I když je Turecko pro mnoho turistů z různých důvodů nepřijatelnou destinací - velká chudoba centrálních oblastí, počasí a jeho vysoké teploty apod., faktem zůstává, že je tato země především v last minute zájezdech jednou z nejlevnějších oblastí. Za velmi příjemnou cenu tak můžete strávit dovolenou v nádherném prostředí moderních center na pobřeží, která hrdě konkurují největším evropským letoviskům.

Orientální kultura, bohatá historie a z ní vyplývající památky celosvětového významu jsou v podstatě hlavními rysy, které zvídavé turisty lákají na last minute zájezdy. Když k nim přidáte nekonečné písčité pláže, velké hotely, ale i příjemné domečky na pobřeží pro romantiky a pohodovou atmosféru i přijatelné ceny, nabízí Turecko vše, co lze od dovolené očekávat.

Nejkrásnější turecká letoviska

V první řadě je to pochopitelně slavný Istanbul, který sice není hlavním městem (dnes je to Ankara), ale za to suverénně nejoblíbenějším cílem všech turistů. Hagia Sofia, Modrá mešita, Velký bazar a spousty dalších míst, která si rozhodně zamilujete, a která jsou známá po celém světě, přesně to je Istanbul, nejkrásnější místo, které Turecko má. Když vezmeme čistě turistické destinace, budeme se pochopitelně pohybovat po jihozápadním pobřeží, kde najdete takové skvosty, jakými jsou Bodrum, Antalya, Alanya, ale také velký počet národních parků, které jsou pro Turecko tak typické.

Všechna letoviska mají jedno společné; i přesto, že je zde poměrně hodně turistů, svou příjemnou atmosféru si hrdě drží a svými antickými památkami fascinují návštěvníky. Právě Turecká riviéra je tak dnes čím dále častějším symbolem ideální dovolené za dobrou cenu.

Objednejte si last minute do Turecka a poznáte kolébku lidstva.

Nezapomeňte navštívit také další oblasti Turecka:

 • Istanbul
 • Bodrum
 • Izmir
 • Dalaman
 • Antalya
 • Seznam hotelů v Turecko

  Země - základní informace

  Ant

  Hodnocení:0 hvězdiček

  Cena od 5 517,00 Kč Detail hotelu

  Země - základní informace

  Hodnocení:0 hvězdiček

  Cena od 5 343,00 Kč Detail hotelu

  Země - základní informace

  Hodnocení:0 hvězdiček

  Cena od 5 566,00 Kč Detail hotelu

  Země - základní informace

  Hodnocení:0 hvězdiček

  Cena od 5 740,00 Kč Detail hotelu

  Země - základní informace

  Hodnocení:0 hvězdiček

  Cena od 5 517,00 Kč Detail hotelu

  Lokality v zemi

  Počasí

  Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

  Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

  Dlouhodobá předpověď

  Aktuální kurz měny

  EUREUR = 24.5 CZK

  TRYTRY = 1.61 CZK

  USDUSD = 21.74 CZK

  Tagy

  turecko

  Další země:
  vyberte zemi...
  TOPlist