Vízum, vstupní formality

Bezvízový styk

Od 1. ledna 2005 zrušilo Turecko víza pro Českou republiku. Podmínkou pro vstup je nyní pouze platný cestovní pas (musí platit minimálně o 3 měsíce déle než je cesta do Turecka) a turistický účel cesty. Znamená to, že bez víza zde nesmí být turista déle než 90 dnů.

Pokud se sem chystáte na delší cestu, např. za prací, je nutné si vízum obstarat. Jak? Podejte si žádost na tureckém velvyslanectví, které najdete na adrese:

Velvyslanectví Turecké republiky
Na Ořechovce 69
Praha 6
turkembprague@ms.easynet.cz, prag.be@worldonline.cz

Neznamená to ale, že byste za každou cenu museli za tímto účelem do Prahy. Různé cestovní kanceláře a agentury nabízejí zprostředkování víza. Většinou za toto zprostředkování zaplatíte cca 500 Kč.

Tip: Pokud cestuje přes Turecko do Iránu a Sýrie, je lepší si víza pro tyto země obstarat už v České republice. V Turecku by vám mohli vystavení víz do těchto zemí zbytečně komplikovat a nakonec byste je vůbec nemuseli dostat.

Pozor: Nenechávejte podání žádosti na poslední chvíli. Vždy se může něco zkomplikovat či pozdržet a jistě nechcete, aby cokoliv ohrozilo vaší cestu do Turecka.

Autem do Turecka

Chystáte se do Turecka cestovat vlastním vozem? Mějte v pořádku tyto doklady: technický průkaz vozidla, doklad o zaplacení povinného ručení pro zahraničí (Jde o tzv. zelenou kartu. Pokud ji nemáte, můžete ji uzavřít na tureckých hranicích) a mezinárodní řidičský průkaz. Vozidlo vám bude na hranicích zapsáno do vašeho cestovního pasu, ve kterém bude rovněž termín, do kterého je možné v Turecku vůz používat. Tato doba je maximálně 180 dnů.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.74 CZK

TRYTRY = 2.29 CZK

USDUSD = 22.18 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist