Tipy na výlet

Istanbul

Istanbul je největší město, které Turecko má. Zajímavé je tím, že ho najdete na dvou kontinentech. Toto město má přes 11 milionů obyvatel a rozkládá se na ploše 1 830,92 km2.
Je to místo s bohatou historií a tím pádem i s mnoha opravdu unikátními památkami. Těmi nejzajímavějšími jsou např.:
- Sulejmanova mešita: jde o vrcholné dílo osmanské klasiky, zaujmou vás především nádherné koberce, lustry, arkády, žulové sloupy...
- Palác Domabahce: reprezentační empírový palác, velmi nákladná stavba
- Palác Topkaki: centrum vlády, a to až do roku 1839
- Konstantinův sloup: nejstarší stavební dílo ve městě

Dalšími památkami jsou Tulipánová mešita, Archeologické muzeum, Velká bazar, Modrá mešita...

Istanbul - mešita

Národní park Olimpos

Tento komplex je nádherným místem, které by bylo škoda nechat si uniknout. Najdete zde ruiny města Olympos, ale především nádhernou přírodu, která vás vytrhne z běžného života. Budete-li tu, navštivte Chiméru, a to nejlépe v noci. Jde o plameny, které mají svou dávnou tradici. Legendy jsou tajemné, racionální důvod jednoduchý - proudění zemního plynu.

Kappadokia

Jedná se nádhernou oblast, která leží východně od Ankary. Tato lokalita je turisty velmi oblíbená. A co všechno tu můžete vidět? Je toho skutečně hodně. Mohli byste tu být týden a stále by bylo co objevovat. Klenotem jsou především krásné skalnaté útvary – zajímavé je např. skalní město Zelve. Nenechte si také ujít údolí Ihlara s kostely ve skalách. Své kouzlo má i skalní hrad Umchisar, který má několik otvorů, kterými můžete prolézt až navrchol.

Pamukale

Nádherná travertinová jezírka s různě teplou vodou. Pamukale je dostupné i jako jednodenní výlet z Alanye.

Za návštěvu také stojí Do Analyi (bývalého pirátského hnízda), Side (příjemné přímořské letovisko), Belek (moderní letovisko), Kemer (turistické letovisko), Konya (jedno z nejstarších měst na světě), Lara-Kundu (vodopády) a samozřejmě také letovisko Marmaris.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.74 CZK

TRYTRY = 2.29 CZK

USDUSD = 22.18 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist